Jeśli masz Altrex, wiesz, że praca na nim już jest stabilna i pewna. Dzięki niedawno zmienionej normie EN 1004, która określa, jakie muszą być zgodne rusztowania przejezdne, bezpieczeństwo osiągnęło nowy poziom. Nowością jest to, że norma dotyczy teraz również rusztowań poniżej 2,50 metra – a zmian jest więcej. Więc czas na aktualizację.

I dla podniesienia Twojego bezpieczeństwa dostarczamy to, czego potrzebujesz do tej modernizacji: niezawodne i bezpieczne materiały, do których przywykłeś z Altrex. Dla zmienionej normy EN 1004 opracowaliśmy przydatne dodatkowe komponenty do ruchomych rusztowań. I do rusztowań składanych, ponieważ teraz również podlegają one dostosowanemu standardowi. Istnieje więcej zmian, które Ty jako użytkownik potrzebujesz, a my Ci prosto to przedstawimy.

EN 1004, zmiany

Zmieniona norma EN 1004 ma konsekwencje dla Ciebie jako użytkownika. Najważniejsza zmiana dotyczy odległości między podestami. Maksymalna odległość między ziemią, a pierwszym podestem wynosi od 4,60 m do 3,40 m. Odległość między dwoma podestami wynosi teraz 2,25 m zamiast 4,20 m.

Ponadto norma dotyczy teraz wszystkich rusztowań nawet te poniżej 2,50 metra wysokości. Dlatego stosowanie podpór i poręczy do rusztowań składanych jest również uwzględnione w normie EN 1004 są to zmiany, które wpływają również na sposób budowy. Zmieniona norma EN 1004 określa zatem teraz również, co musi być zawarte w instrukcji rusztowań przejezdnych.

Zmieniony standard wymaga zatem ponownego zastanowienia się, jak bezpiecznie postawić rusztowanie. Zgodnie z normą, podczas budowania rusztowania musisz być chroniony dookoła, jeszcze przed wejściem na platformę. Budując z naszą poręczą wyprzedającą Safe-Quick®, masz gwarancję bezpiecznej pracy na każdym poziomie.

Co to dla Ciebie oznacza?

Czy posiadasz już rusztowanie z poręczami przednimi Safe-Quick®?
Wtedy prawdopodobnie niewiele się zmieni dla Twojego rusztowania mobilnego, ponieważ większość części i kombinacji spełnia już wytyczne nowej normy EN 1004.
Co jeszcze musisz zrobić: sprawdzić odległość do pierwszego podestu. Aby zachować zgodność z normą EN 1004, może być potrzebna dodatkowa platforma.

Czy używasz rusztowania jezdnego, które wciąż jest budowane z użyciem klasycznych poręczy poziomych oraz ukośnych?
Uważaj, bo wiele się zmieni.
Zmieniony standard nie dopuszcza już tradycyjnego sposobu budowania.
Ważne jest, aby budować rusztowanie z nowymi odległościami podestów i nie pozostawać bez ochrony na podeście.

Czy masz składane rusztowanie Altrex 3400 lub K2?
Możesz go łatwo zaktualizować, dodając jeden poziomy wspornik i cztery małe stabilizatory.
Planujesz zakup nowego rusztowania?
W takim razie dobrze jest wiedzieć, że wszystkie nowe rusztowania Altrex są oczywiście wyposażone we wszystkie niezbędne aktualizacje.

 

Zwiększ bezpieczeństwo swoje i innych

Oczywiście możesz nadal używać wszystkich materiałów Altrex, które już posiadasz; nasze produkty są zgodne z obowiązującymi w danym czasie przepisami i normami.
Jednak ze względu na bezpieczeństwo Twoje i Twoich współpracowników mądrze jest zmodernizować swoje rusztowanie zgodnie z najnowszymi normami EN 1004.
Bezpieczna i odpowiedzialna praca na wysokości, to zawsze Twój i nasz standard!

Chcesz wiedzieć więcej o zmianach? 
A może potrzebujesz porady, jak łatwo ulepszyć swoje rusztowanie Altrex-LEMAR? 
Skontaktuj się z nami, z przyjemnością pomożemy Ci wykonać kolejny krok w bezpieczeństwie.

Altrex 3400 NOWA NORMA

Altrex K2 NOWA NORMA

Zmiany w EN 1004 film obrazujący zmiany.

Katalog on-line

Zobacz więcej

Śledź Altrex LEMAR w mediach społecznościowych: